main_img.jpg MATERIÁLY
betonova_stresni_krytina.jpg

Betonová střešní krytina

Betonová střešní krytina je stálicí mezi střešními krytinami a lze ji použít téměř na všechny typy střech. V současné době se používá nejen na novostavby, ale také při rekonstrukcích starších střech.

Krytina je vyráběna z vysoce zhutněného kvalitního betonu z prvotřídních surovin - křemičitého písku, portlandského cementu, vody a oxidů železa. Vykazuje velkou pevnost a odolnost vůči mechanickému poškození, mrazuvzdornost, tvarovou přesnost a stálost.

Výhody betonové střešní krytiny

K výhodám tohoto materiálu patří velký výběr barev, tvarů a nepřeberné množství střešních doplňků.

Nevýhody betonové střešní krytiny

Nevýhodou je vysoká hmotnost jednotlivých tašek a barevná nestálost, kdy taška na slunci postupně bledne. V porovnání s pálenou střešní krytinou se při pokládání spotřebuje méně kusů, zatížení krovů je tedy srovnatelné.

palena_stresni_krytina.jpg

Pálená střešní krytina

Pálená střešní krytina je z hlediska mechanické odolnosti i živostnosti srovnatelná s betonovou. Je vhodná na střechy, kde je radikálně požadovaná technická dokonalost a nestárnoucí estetická hodnota.

Krytina je vyráběna ze směsi hlíny (jílu) a vody. Tato směs se suší vzduchem a následně vypaluje v pecích při vysokých teplotách. Takto vzniká cihlově červený (keramický) střep, který neobsahuje žádné škodliviny a přísady.

Výhody pálené střešní krytiny

Materiál má vysokou pevnost, odolnost vůči povětrnostním vlivům a chemické zátěži.

Nevýhody pálené střešní krytiny

V porovnání s betonovou střešní krytinou je však pálená taška náročnější na výrobu. To se samozřejmě projeví i na její ceně. Rozpočtově vychází tento materiál přibližně o 30 % dráž.

vlaknocementova_stresni_krytina.jpg

Vláknocementová střešní krytina

Skládaná vláknocementová střešní krytina (tzv. Eternit) je vhodná pro použití na střechách se sklonem vyšším než 18°. Využít se dá i pro obložení fasád a štítů budov.

Krytina je vyrobena na bázi cementu, buničiny a umělých vláken se speciální povrchovou úpravou po obou stranách výrobku. Materiál má nízkou hmotnost, vysokou trvanlivost a stálost barev i při vysoké expozici.

bitumenove_sindele.jpg

Bitumenové (asfaltové) šindele a pásy

Bitumenové (asfaltové) šindele jsou díky vynikajícím technickým vlastnostem a estetické hodnotě schopny uspokojit nejrůznější architektonické požadavky a současně zaručují odolnost vůči atmosférickým vlivům, dlouhou životnost, minimální nároky na údržbu, snadnou a rychlou pokládku.

Šindel modifikovaný bitumenem je trvanlivý materiál s dlouhou životností a vylepšenou odolností proti stárnutí. Vydrží mechanické i chemické poškození.

lehke_ocelove_hlinikove_krytiny.jpg

Lehké ocelové a hliníkové krytiny

Největší předností krytiny je její nízká hmotnost. Krytina je vyráběná z vysoce kvalitního ocelového nebo hliníkového plechu s barevnou povrchovou úpravou. Splňuje veškeré estetické, technické i funkční požadavky kladené na střešní krytinu.

Charakteristickou vlastností je snadná a rychlá montáž, dlouhá životnost a minimální údržba.

hydroizolace.jpg

Hydroizolace

Na stavby s plochou nebo mírně šikmou střechou se nejlépe hodí pro izolaci střechy jednovrstvé fóliové střešní systémy, které po svém svaření vytváří kompaktní nepropustný hydroizolační povlak střechy.

Pro kvalitní provedení izolace střechy je těmto střešním systémům dodávána řada doplňků, které jsou nutné pro správné provedení všech detailů střešní izolace a dokonalé fungování střešní krytiny. Pro ukončení kotvení a opracování lineárních částí krytiny je především důležitý poplastovaný plech vyrobený z ocelového pozinkovaného plechu.

noImage4cols.jpg

PVC

Plastové střešní krytiny jsou vyrobeny z polyolefinů (polypropylénu a polyetylénu). Tyto suroviny jsou získávány velmi kvalitní separací odpadních plastů vznikajících především v automobilovém průmyslu. Takovéto plasty, již jednou ošetřené pro venkovní použití, se znovu při výrobě krytin zušlechťují barvivy, UV stabilizátory a plnivy, aby se k zákazníkovi dostal výrobek co možná nejlépe ošetřený proti dlouhodobému působení povětrnostních vlivů.